"Biała sobota"

motoserceplakat
W najbliższą sobotę na terenie parkingu przed szpitalem odbędzie się "Biała sobota". W tym roku dzięki wsparciu klubu motocyklowego Dopalacze.pl włączyliśmy się w ogólnopolską akcję MOTOSERCE.

Głównym celem jest promocja zdrowia oraz bezpieczeństwa ale przede wszystkim zachęcanie do honorowego dawstwa krwi oraz szpiku kostnego.

Przewidzieliśmy możliwość wykonania badań TSH, PSA oraz w kierunku wykrycia zespołu metabolicznego a także konsultacje lekarzy chirurga dziecięcego, chirurga onkologicznego, neurochirurga oraz kardiologa (zapisy na konsultacje już od dziś w rejestracji przy poradniach szpitalnych).

Dla wszystkich pyszny poczęstunek oraz atrakcje:

1. od 9:30 wystawa motocykli wraz z pokazem

2. o  10:00 symulowana akcja ratunkowa (straż pożarna i pogotowie przeprowadzą akcję z użyciem ciężkiego sprzętu - cięcie pojazdu w celu udzielenia pomocy poszkodowanemu)

3. o 10:20 pokazy ju-jitsu

4. od 9:00 możliwość przejazdu samochodem w alko-goglach (symulacja jazdy pod wpływem alkoholu), przejazdy samochodem na trolejach (symulacja poślizgu)

5. od 9:00 pokaz sprzętu ratunkowego w tym również pojazdów ratunkowych

6. od 9:00 pokazy i instruktaże pierwszej pomocy przedmedycznej