Projekt zrealizowany "Poprawa jakości infrastruktury szpitala poprzez modernizację źródła zasilania "

Od marca do października 2006 roku trwał montaż nowej, ekologicznej kotłowni, która produkuje parę technologiczną dla kuchni, pralni i sterylizatorni. Inwestycja kosztowała 1 092 766,25 zł, z których 792 209,20 zł pochodziło z Unii Europejskiej. Resztę pieniędzy zapewnił szpital.
W efekcie stara, węglowa instalacja, obsługiwana przez Wojewódzkie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Legnicy została zastąpiona nowoczesnym urządzeniem, które nie emituje szkodliwych substancji do atmosfery.
Nową kotłownię ulokowano w zaadaptowanych pomieszczeniach w pawilonie kuchennym. Wcześniej znajdowała się ona w budynku odległym o kilkaset metrów dalej, co prowadziło m.in. do strat ciepła w czasie przesyłu. Teraz w kotłowni działają dwa nowoczesne kotły parowe, stacja uzdatniania wody, oraz urządzenia do jej odsalania i odmulania. Szpital wydaje więc mniej pieniędzy na produkcję pary technologicznej.