Termomodernizacja obiektów Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy

nfosigw-logo-jpgWojewódzki Szpital Specjalistyczny w Legnicy zrealizował projekt pod nazwą „Termomodernizacja obiektów Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy” w ramach programu „System zielonych inwestycji (GIS – Green Investment Scheme Część 1) Zarządzanie energią w budynkach użyteczności publicznej” prowadzonego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.

Projekt obejmował następujące działania:

1. ocieplenie przegród zewnętrznych (ścian, stropów, dachów) – 37.879,96 m2;
  2. wymianę stolarki okiennej i drzwiowej – 1566,1 m2;
  3. modernizację instalacji wewnętrznych (c.o, c.w.u);
  4. modernizację instalacji wentylacji;
  5. demontaż i utylizacja płyt azbestowych – 212,24 t

Umowy o dofinansowanie w formie pożyczki oraz dotacji zawarto 24.01.2013. Umowy zakładają osiągnięcie efektu rzeczowego jw. oraz ekologicznego w postaci planowanej unikniętej emisja CO2 1641 [Mg/rok] oraz planowanej oszczędności energii w ilości 17311 [GJ/rok].

Łączna wartość projektu wyniosła 14.027.326 PLN, z czego dotacja osiągnęła 4.021.500 PLN, zaś pożyczka 8.288.024 PLN.