Projekty unijne

Cenniki 2013

Obowiązują od 01.01.2013

LoginArchiwum

Uzyskanie ministerialnej akredytacji celem na 2014 rok PDF Drukuj Email
czwartek, 02 stycznia 2014 10:27

andrzej hapW tym roku Wojewódzki Szpital Specjalistyczny ma zamiar dołączyć do grona najlepszych w Polsce. Stanie się to faktem, gdy otrzyma akredytację Ministerstwa Zdrowia.
Akredytacja przyznawana jest przez Ministerstwo Zdrowia na wniosek rady akredytacyjnej Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia. Obecnie posiada ją 137 szpitali na terenie całego kraju. Na terenie byłego województwa legnickiego tylko jeden - szpital Miedziowego Centrum Zdrowia w Lubinie.

Więcej…
 
Wizyta akredytacyjna PDF Drukuj Email
wtorek, 24 grudnia 2013 10:10

plakat akredytacjaW dniach 08-10 stycznia 2014 roku w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Legnicy przeprowadzona zostanie wizyta akredytacyjna w ramach projektu "Wsparcie procesu akredytacji zakładów opieki zdrowotnej".

Wizyta akredytacyjna jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Więcej…
 
Życzenia świąteczne PDF Drukuj Email
poniedziałek, 23 grudnia 2013 13:46

Wspaniałych,
pełnych miłości i ciepła
Świąt Bożego Narodzenia
oraz wszelkiej pomyślności
i radości w Nowym 2014 Roku
wszystkim pracownikom
i pacjentom życzy

 

Krystyna Barcik
Dyrektor
Wojewódzkiego Szpitala
Specjalistycznego w Legnicy

 
Donacja narządów w naszym szpitalu. Podziękowania z Zabrza PDF Drukuj Email
poniedziałek, 23 grudnia 2013 13:42

Andrzej HapPo dziesięciu latach przerwy w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym znów pobierane są narządy od pacjentów u których lekarze stwierdzili śmierć mózgową.

- Nie udałoby nam się wdrożyć procesu donacji, gdyby nie odpowiedni sprzęt. Od ponad roku dysponujemy angiografem, urządzeniem dzięki któremu można stwierdzić śmierć mózgową - tłumaczy doktor Hap.

Więcej…
 
Słodycze od licealistów PDF Drukuj Email
piątek, 20 grudnia 2013 11:23

mikolaje z liceum 2013 10Po raz kolejny młodzi pacjenci leczeni w oddziale chirurgicznym dla dzieci otrzymali podarunki od Św. Mikołaja. Tym razem w rolę sympatycznego świętego wcieliła się młodzież z klasy 2 F II Liceum Ogólnokształcącego w Legnicy. Uraczyli naszych podopiecznych słodyczami oraz uśmiechem.
Bardzo dziękujemy za te miłe gesty. W tym roku takich miłych niespodzianek spotkało nas wyjątkowo dużo.

Więcej…
 
Wigilia w szpitalu. Było ekumenicznie i z humorem PDF Drukuj Email
czwartek, 19 grudnia 2013 10:42

foto: lca.plW środowe południe w naszym szpitalu odbyła się tradycyjne spotkanie wigilijne. W świetlicy było tłoczno. Opłatkiem przybyli się podzielić przedstawiciele dyrekcji, personel oraz zaproszeni goście. Wśród nich znaleźli się politycy, samorządowcy, przedstawiciele firm i instytucji współpracujących z lecznicą.
Wzorem lat minionych tegoroczne spotkanie wigilijne w świetlicy Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego miało charakter ekumeniczny.

Więcej…
 
Ryszard Kępa zasłużonym obywatelem Dolnego Śląska! PDF Drukuj Email
czwartek, 19 grudnia 2013 10:42

Ryszard KępaZ nieskrywaną satysfakcją infomujemy, że doktor Ryszard Kępa otrzymał Odznakę Honorową Złotą „Zasłużony dla Województwa Dolnośląskiego”. Uchwałę w tej sprawie podjął Sejmik Województwa Dolnośląskiego w trakcie przedświątecznej sesji.
Ryszard Kępa od wielu lat związany jest z Wojewódzkim Szpitalem Specjalistycznym. W przeszłości był jego dyrektorem. Przypomnijmy, że w latach 90. minionego wieku piastował funkcję dyrektora Zakładu Opieki Zdrowotnej w Legnicy i Szpitala Zakaźnego.

Więcej…
 
Lekarz apeluje: Chrońmy dzieci w święta i Sylwestra PDF Drukuj Email
środa, 11 grudnia 2013 15:28

plich

 

Nadchodzi okres świąteczno-noworoczny, który niesie ze sobą bardzo dużo zagrożeń dla naszych pociech - mówi Rafał Pilch, chirurg dziecięcy z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy.

Wielu rodziców nie zdaje sobie sprawy z tego, ile niebezpieczeństw czyha na ich dzieci w okresie przedświątecznym i świątecznym. Zajęci zakupami, sprzątaniem i gotowaniem zapominamy o odpowiedniej opiece nad pociechami - mówi lekarz Rafał Pilch z oddziału chirurgii dziecięcej Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego.

Zdaniem doktora Pilcha jednym z niebezpiecznych miejsc dla dzieci jest kuchnia. - W okresie świątecznym narażone są na poparzenia gorącymi płynami. Na przykład barszczem, rosołem, czy tłuszczem. Często są to bardzo poważne przypadki, trudne do leczenia.

Rakiety, petardy i inne środki pirotechniczne to niemal nieodłączne elementy zabaw nocy sylwestrowej. Ich sprzedaż w okresie świąteczno-noworocznym gwałtownie wzrasta. Wzrasta też liczba zdarzeń związanych z ich nieumiejętną obsługą

Niestety tradycyjnie już pod koniec roku do legnickiego szpitala trafia wielu małych pacjentów poparzonych fajerwerkami.

- Trzy lata temu pięcioletni chłopiec stracił oko. Warto pamiętać o tym zdarzeniu i wyciągnąć wnioski. Rodzice muszą zdać sobie sprawę, że ponoszą nie tylko odpowiedzialność moralną za zdrowie swoich dzieci, ale również prawną - kończy Pilch.

 

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 29