Telefony

(76 7211) 624 - lekarz dyżurny
(76 7211) 626 - pielęgniarka oddziałowa
(76 7211) 723 - poradnia hematologiczna

Oddział Hematologiczny Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy to akredytowany oddział prowadzony przez specjalistę hematologa.

Oddział Hematologii w Legnicy nawiązuje współpracę z licznymi ośrodkami klinicznymi w całej Polsce w zależności od potrzeb hospitalizowanych pacjentów tj.:

1. Dolnośląskie Centrum Transplantacji Komórkowych z Krajowym Bankiem Dawców Szpiku - Wrocław
  2. Klinika Hematologii, Nowotworów Krwi i Transplantacji Szpiku - Wrocław
  3. Katedra i Klinika Hematologii i Transplantacji Szpiku - Katowice
  4. Kliniki Hematologii i Chorób Rozrostowych Układu Krwiotwórczego - Poznań

W sytuacjach trudnych diagnostycznie pacjenci są konsultowani przez Dolnośląskiego Konsultanta d.s. Hematologii - Prof. dr hab. Lidia Usnarska-Zubkiewicz.

Zespół lekarski Oddziału:

dr n. med. Jadwiga Hołojda  lekarz kierujący oddziałem
 Władysława Kosmala-Niewiadomska  specjalista hematolog
 Agnieszka Gontarska  specjalista hematolog
 Dorota Dawidowska  specjalista hematolog
 Lidia Usnarska-Zubkiewicz  lekarz
 Grzegorz Mazur  lekarz

pielęgniarka oddziałowa: Barbara Boruta-Pańkowska

Oddział udziela świadczenia zdrowotne w zakresie:

• diagnostyka chorób rozrostowych układu krwiotwórczego, skaz krwotocznych, niedokrwistości, zespołów mieloproliferacyjnych, zespołów mielodysplastycznych
  • prowadzenie chemioterapii chorób rozrostowych układu krwiotwórczego
  • prowadzenie leczenia wspomagającego i uzupełniającego w przebiegu schorzeń hematologicznych
  • udzielanie konsultacji hematologicznych

W Oddziale Hematologii istnieje możliwość odbywania stażu specjalistycznego z zakresu hematologii dla lekarzy specjalizujących się z zakresu chorób wewnętrznych.

W Oddziale Hematologii w Legnicy pracuje 15 osobowy zespół pielęgniarski.

Personel pielęgniarski stale podnosi swoje kwalifikacje, posiada wszelkie wymagane na tym stanowisku szkolenia. Panuje tu przyjacielska i życzliwa atmosfera.

Oddział Hematologii posada 20 łóżek na salach jedno- i dwuosobowych. Każda sala jest wyposażona we własny węzeł sanitarny (natrysk, ubikacja, umywalka). Przy Oddziale znajduje się pokój dziennego pobytu.

Średnio miesięcznie hospitalizowanych jest 50 osób.

Poradnia hematologiczna

funkcjonuje przy Oddziale Hematologicznym. Jej obsadę stanowią lekarze Oddziału. Poradnia jest czynna we wszystkie dni robocze.

Prawidłowe funkcjonowanie Oddziału w godzinach wieczornych i nocnych, w tym również udzielanie konsultacji, zabezpieczone jest przez lekarza zatrudnionego w Oddziale w ramach dyżuru.

Sprzęt medyczny:

• kardiomonitor
  • mikroskop (w ilości 2 sztuki)
  • pompy infuzyjne
  • elektrokardiogram