76 72 11 421 - DYŻURKA LEKARSKA/Lekarz Kierujący Oddziałem

TELEFON DO PACJENTÓW NA ODDZIAŁ -

TELEFON DO PACJENTÓW NA ODDZIAŁ - ODCINEK OBSERWACYJNY

TELEFON DO RZECZNIKA PRAW PACJENTA SZPITALA PSYCHIATRYCZNEGO

PORADNIA ZDROWIA PSYCHICZNEGO (PZP)

Do PZP nie jest wymagane skierowanie
Lekarze przyjmują pacjentów w poniedziałki, środy, czwartki i piątki
Psycholog przyjmuje pacjentów we wtorki

76 72 11 700 - REJESTRACJA TELEFONICZNIE LUB OSOBIŚCIE
od poniedziałku do piątku

Zespół terapeutyczny Oddziału Psychiatrycznego Ogólnego:

Jacek Jazy - Lekarz kierujący oddziałem
Roman Kotas - specjalista psychiatra
Marcin Dul - specjalista psychiatra
Alicja Młynarczyk Matusz - specjalista psychiatra
Ewa Kulaszewska - lekarz
Aleksandra Janiga Bednarz - lekarz
Elżbieta Choma - psycholog
Marcelina Sontowska - psycholog
Małgorzata Kusińska - psycholog
Joanna Chmielewska - instruktor terapii zajęciowej
Anna Filipienko - pielęgniarka oddziałowa

W oddziale zatrudnionych jest 12 - osobowy zespół pielęgniarski posiadający kwalifikacje zawodowe do pracy z pacjentem z zaburzeniami psychicznymi.

O Oddziale

Oddział Psychiatryczny Ogólny został utworzony w styczniu 2009 roku. Był to jeden z pierwszych tego typu oddziałów na Dolnym Śląsku, który powstał w szpitalu wielospecjalistycznym.

Oddział posiada 36 łóżek szpitalnych w salach trzyosobowych z pełnym węzłem sanitarnym.

W skład Oddziału Psychiatrycznego Ogólnego wchodzą dwa odcinki: odcinek obserwacyjny (gdzie przebywają pacjenci wymagający wzmożonej opieki oraz obserwacji) oraz odcinek otwarty (wystrój domowy, pacjenci chodzą w prywatnych ubraniach).

Pracownicy oddziału aktywnie współpracują z instytucjami pozarządowymi działającymi w zakresie poprawy jakości życia i funkcjonowania osób dotkniętych kryzysem psychicznym.

Czym się zajmujemy?
Diagnozą i leczeniem osób dorosłych z zaburzeniami psychicznymi takimi jak:

• zaburzenia nastroju
  • zaburzenia psychotyczne
  • zaburzenia lękowe
  • zaburzenia adaptacyjne

Stosowane formy leczenia:

• farmakoterapia
  • elektrowstrząsy (sejsmoterapia)
  • psychoterapia indywidualna
  • zajęcia terapii grupowej
  • psychoedukacja
  • biblioterapia
  • zajęcia z zakresu edukacji i promocji zdrowia
  • terapia zajęciowa (arteterapia, muzykoterapia, nordic walking, zajęcia ruchowe, zajęcia relaksacyjne itp.)

Kontakt z Rzecznikiem Praw Pacjenta Szpitala Psychiatrycznego :
osobiście w gabinecie Rzecznika – pokój nr 28 we wtorki i piątki w godzinach 7:15-9:15 oraz 12:15-15:15, telefonicznie 76 72 11 715, pisemnie : e-mail : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub na adres :

Rzecznik Praw Pacjenta Szpitala Psychiatrycznego
Wojewódzki Szpital Specjalistyczny
 ul. Iwaszkiewicza 5
 59-220 Legnica

LEKARZ KIERUJĄCY ODDZIAŁEM lub osoba przez niego wskazana udziela informacji o stanie zdrowia pacjentów od poniedziałku do piątku w godzinach 13.00-14.00.

Wypisy wydawane są pacjentom w dniu wypisu do rąk własnych lub osobom upoważnionym.
Na oddziale prowadzona jest kolejka pacjentów oczekujących na przyjęcie do oddziału. W przypadkach planowych przyjęć pacjent zgłasza się osobiście na konsultację lekarską z ważnym skierowaniem i po zbadaniu przez lekarza jest kwalifikowany do wpisania na listę pacjentów oczekujących na przyjęcie do oddziału.

Odwiedziny chorych odbywają się codziennie, zalecane godziny odwiedzin 13:00-18:00