Realizujemy projekt KPO za blisko 12 mln zł!

Logo

Dotarł do nas nowoczesny angiograf marki Philips o wartości ponad 9 mln zł! Trwa jego montaż oraz kompleksowa przebudowa nowej pracowni radiologii zabiegowej, która stanie się czwartą pracownią angiografii w naszym szpitalu.

To kolejny ważny etap rozwoju Dolnośląskiego Centrum Sercowo-Naczyniowego im. Prof. Mariana Zembali oraz jedna z najważniejszych inwestycji medycznych realizowanych obecnie w regionie.

Projekt obejmuje nie tylko dostawę i uruchomienie zaawansowanego angiografu, ale również:

  • montaż nowoczesnego stołu operacyjnego,
  • instalację kolumn anestezjologicznych i chirurgicznych,
  • integrację systemów medycznych,
  • kompleksowe prace adaptacyjne i remontowe całej pracowni.

Nowa pracownia pozwoli jeszcze szybciej diagnozować i leczyć pacjentów z chorobami serca i naczyń oraz rozwijać wysokospecjalistyczne procedury ratujące życie.

Realizowany projekt KPO za blisko 12 mln zł to ogromny krok w rozwoju nowoczesnej kardiologii w naszym szpitalu – podkreśla dyrektor Maciej Leszkowicz.

Poprzez Klinikę Kardiologii WSS – PWr tworzymy jedno z największych i najnowocześniejszych zapleczy zabiegowych na Dolnym Śląsku. To inwestycja w bezpieczeństwo pacjentów, rozwój nowych procedur oraz jeszcze lepsze możliwości leczenia chorób sercowo-naczyniowych.

Angiograf to zaawansowane urządzenie wykorzystywane do diagnostyki i małoinwazyjnego leczenia chorób serca oraz naczyń krwionośnych, pozwalające lekarzom precyzyjnie obrazować układ naczyniowy pacjenta w czasie rzeczywistym.

Całkowita wartość projektu wynosi 11 858 040 zł, z czego ponad 10,7 mln zł stanowi dofinansowanie Unii Europejskiej w ramach Krajowego Planu Odbudowy.