Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Poprawa dostępności architektonicznej

Usunięto starą i zniszczoną nawierzchnię chodnika od strony przystanku przy ul. Iwaszkiewicza. Jest równo i bezpiecznie.

Leczymy zaburzenia rytmu serca zimnem

Już kilkanaście zabiegów krioablacji migotania przedsionków i ablacji RF wykonali kardiolodzy z naszego szpitala w Pracowni Elektrofizjologii  we współpracy z specjalistami ze Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu

Misja Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy

"Niesiemy pomoc - dajemy zdrowie"

Co dalej z COVID-19? - Tego dzisiaj na świecie nikt nie wie...

Co dalej z COVID-19? - Tego dzisiaj na świecie nikt nie wie.  Niewątpliwie jest lepiej, ale musimy być przygotowani na dalsze działania – mówi Ryszard Kępa.    

Ryszard Kępa (fot. Wojciech Obremski)

Pytania do Ryszarda Kępy, lekarza kierującego oddziałem chorób wewnętrznych i zakaźnych w szpitalu tymczasowym w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Legnicy, specjalisty chorób zakaźnych.

- Obserwujemy w skali kraju znaczny wzrost liczby szczepień jak i spadek zachorowań na COVID-19. Jak Pan to skomentuje?

- Cieszymy się z kolejnych nowych szczepień – to bardzo istotne w walce z pandemią - jak i z tak dużego spadku zachorowań, co widzimy również po zmniejszającej się liczbie pacjentów w naszym legnickim szpitalu tymczasowym.

- Panie doktorze, czy będzie jesienią czwarta fala koronowirusa? Czy mamy jej się obawiać?

- Powiem tak... Możliwe jest, że wirus zniknie w tak masowej skali z naszego życia -  jak to się stało niegdyś z wirusami SARS, SMERS czy czarną ospą. Tego wszyscy byśmy sobie bardzo życzyli. Ale wirus może również zmienić się, zmutować i stać się groźniejszy. Nikt dzisiaj na świecie nie zna odpowiedzi na te pytania. A to oznacza, że nie możemy do końca lekceważyć sytuacji,  wciąż musimy być gotowi na kolejne działania.

- Jakieś wskazówki dla legniczan i mieszkańców regionu na wakacyjne zachowania podczas urlopów?

- Do czasu przysłowiowego „odtrąbienia”, odwołania pandemii pamiętajmy o podstawowych zasadach: noszenie maseczek w przestrzeni zamkniętej, dystans, czyli zachowywanie odległości i przede wszystkim unikanie zbędnych kontaktów z osobami, których nie znamy – zwłaszcza tłumów podczas koncertów i innych masowych wydarzeń.

- Dziękuję za rozmowę.