Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Misja Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy

"Niesiemy pomoc - dajemy zdrowie"

Nowy ambulans P dla pacjentów naszego szpitala

Ambulans będzie służył do przewożenia ciężko chorych pacjentów z Legnicy do placówek medycznych o wyższej referencyjności.

Coraz bliżej 40 tysięcy szczepień

37270 szczepień przeciwko COVID-19 wykonali pracownicy naszego szpitala od grudnia do 8 czerwca

Co dalej z COVID-19?

Co dalej z COVID-19? - Tego dzisiaj na świecie nikt nie wie. Niewątpliwie jest lepiej, ale musimy być przygotowani na dalsze działania – mówi Ryszard Kępa,  lekarz kierującym Oddziałem chorób wewnętrznych i zakaźnych i szpitalem tymczasowym w naszym szpitalu.

Masz problemy ze zdrowiem po przebyciu Covid-19? Te warsztaty są właśnie dla Ciebie!

Pierwsze warsztaty projektu „Tak oddycha Legnica” odbędą się już 8 lipca. - Ich głównym celem jest edukacja osób po przebytej chorobie Covid-19, które zmagają się z następstwami choroby wpływającymi na codzienne funkcjonowanie (spadek kondycji, duszność, zaburzenia koncentracji i pamięci) oraz osób narażonych na zachorowanie na Covid-19 - twierdzi dr Justyna Bugała-Szpak, koordynator zespołu fizjoterapeutów Oddziału Rehabilitacji Kardiologicznej w naszym szpitalu, a zarazem inicjatorka przedsięwzięcia.

konferencja prasowa

Od lewej: Anna Płotnicka -Mieloch, dyrektor szpitala, Tadeusz Krzakowski, prezydent Legnicy, Justyna Bugała-Szpak, kierownik zespołu terapeutów w Oddziale Rehabilitacji Kardiologicznej naszego szpitala.

- Od początku pandemii koronawirusa nasz zespół terapeutyczny zajmował się pacjentami znajdującymi się w szpitalu. W tym czasie powstały trzy projekty, które teraz łączymy w jeden „Tak oddycha Legnica” - powiedziała podczas konferencji prasowej poprzedzającej warsztaty Anna Płotnicka-Mieloch, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy.

- Pomysł zrodził się z powodu istniejącej potrzeby powrotu do normalnego funkcjonowania osób, które przechorowały COVID-19, utrudnionego przez objawy, które nadal istnieją , pomimo że choroba się zakończyła – wyjaśnia Justyna Bugała-Szpak koordynatorka programu. - Na warsztatach będziemy starali się pokazać w jaki sposób w warunkach domowych samodzielnie i bezpiecznie podejmować działania, które pozwolą zmniejszyć występujące dolegliwości. Skupimy się głównie na tych, które wpływają na obniżenie wydolności fizycznej, duszności oraz zaburzenia koncentracji i pamięci.

Na warsztaty „Tak oddycha Legnica” złożą się cztery 60-minutowe sesje.

1. Warsztaty Nordic Walking z elementami technik oddechowych

Ewelina Andrusiak, fizjoterapeuta Oddziału Rehabilitacji Kardiologicznej Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy, certyfikowany instruktor Nordic Walking Polskiego Stowarzyszenia Nordic Walking

2. Warsztaty Ćwiczeń Oddechowych

Justyna Bugała-Szpak, kierownik zespołu fizjoterapeutów Oddziału Rehabilitacji Kardiologicznej Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy

3. Warsztaty Gimnastyki Domowej

Sylwia Medyk, fizjoterapeuta Oddziału Rehabilitacji Kardiologicznej Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy

4. Warsztaty edukacyjne „Wzmocnij Odporność Dietą”

Katarzyna Traczuk-Bernat, dietetyk kliniczny Oddziału Rehabilitacji Kardiologicznej Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy, nauczyciel akademicki PWSZ im. Witelona w Legnicy.

W trakcie trwania warsztatów istnieć będzie możliwość uzyskania konsultacji neurologopedycznej (testy pamięci, funkcji wzrokowo-przestrzennych, zaburzeń koncentracji i uwagi).
Zajmie się tym Jolanta Zdanowska, neurologopeda Oddziału Neurologii Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy, specjalista zaburzeń funkcji poznawczych.
Podczas warsztatów zalecany będzie strój sportowy, wygodne obuwie oraz ręcznik i woda. Warsztaty Nordic Walking odbędą się na zewnątrz budynku.

Pierwsze warsztaty odbędą się 8 lipca w godzinach od 10:00 do 17:00. Chętni muszą się wcześniej zapisać.

- dzwoniąc pod numer 76 7211973 od poniedziałku do czwartku w godzinach od 12:00 do 14:00,

- przez e-mail:  warsztatylegnica@gmail.com.

Z organizatorami można też skontaktować się przez Facebooka: TAK ODDYCHA LEGNICA...

Zdjęcie: Piotr Krzyżanowski

Więcej zdjęć: Legnica Nasze Miasto

Autor: lca.pl / km