Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Misja Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy

"Niesiemy pomoc - dajemy zdrowie"

Nowy ambulans P dla pacjentów naszego szpitala

Ambulans będzie służył do przewożenia ciężko chorych pacjentów z Legnicy do placówek medycznych o wyższej referencyjności.

Coraz bliżej 40 tysięcy szczepień

37270 szczepień przeciwko COVID-19 wykonali pracownicy naszego szpitala od grudnia do 8 czerwca

Co dalej z COVID-19?

Co dalej z COVID-19? - Tego dzisiaj na świecie nikt nie wie. Niewątpliwie jest lepiej, ale musimy być przygotowani na dalsze działania – mówi Ryszard Kępa,  lekarz kierującym Oddziałem chorób wewnętrznych i zakaźnych i szpitalem tymczasowym w naszym szpitalu.

Nowy ambulans P dla pacjentów naszego szpitala

nowy ambulans

Nowy ambulans typu P zakupił Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Legnicy. Koszt VW Transporter T5 2,0, 150 KM z wyposażeniem to 362 925 zł. Dostarczył go zwycięzca przetargu Świtoń-Paczkowski.
- Typ „P” - to podstawowy typ ambulansu jakim dysponuje pogotowie ratunkowe – wyjaśnia ratownik medyczny Krzysztof Matysiewicz z Sekcji Logistyki naszego szpitala. - Będzie nam służył głównie do przewożenia ciężko chorych pacjentów z Legnicy do placówek medycznych o wyższej referencyjności.

Ratowników cieszy wyposażenie ambulansu.
- Mamy tu standardowo respirator, defibrylator, ssak elektryczny, sprzęt do intubacji, high-flow (do wentylacji pacjenta pod wysokim ciśnieniem), ale również przetwornicę, która przetwarza prąd z 12 do 230 V. Dzięki temu nie musimy liczyć tylko na baterie – wyjaśnia Krzysztof Matysiewicz. - W naszym ambulansie wszystkie urządzenia mogą więc pracować na napięciu 230 V. To bardzo istotne, zwłaszcza w kwestiach dłuższych wyjazdów.
Ambulans jest wyposażony również w leki, m.in. w te, z których korzysta intensywna terapia. Oczywiście może je podawać tylko lekarz.

Abulans

Ratownik Krzysztof Matysiewicz w nowym ambulansie.

ambulans

Autor: km