Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Misja Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy

"Niesiemy pomoc - dajemy zdrowie"

Nowy ambulans P dla pacjentów naszego szpitala

Ambulans będzie służył do przewożenia ciężko chorych pacjentów z Legnicy do placówek medycznych o wyższej referencyjności.

Coraz bliżej 40 tysięcy szczepień

37270 szczepień przeciwko COVID-19 wykonali pracownicy naszego szpitala od grudnia do 8 czerwca

Co dalej z COVID-19?

Co dalej z COVID-19? - Tego dzisiaj na świecie nikt nie wie. Niewątpliwie jest lepiej, ale musimy być przygotowani na dalsze działania – mówi Ryszard Kępa,  lekarz kierującym Oddziałem chorób wewnętrznych i zakaźnych i szpitalem tymczasowym w naszym szpitalu.

Przeniesienie Punktu Szczepień Powszechnych z hali przy ul. Lotniczej do szpitala

Od 6 lipca (wtorek) Punkt Szczepień Powszechnych LEGNICA zostaje przeniesiony z hali przy ul. Lotniczej do naszego szpitala. Do tej pory łącznie w obu miejscach zaszczepiono już ok. 50 tysięcy osób.

punkt szczepień

Obecnie w hali pierwszą dawką szczepionych jest kilkadziesiąt osób dziennie. Zapadła więc decyzja o przeniesieniu punktu do poradni szpitalnych. Wynika ona z zaszczepienia już znaczącej liczby mieszkańców Legnicy i regionu, skutkującego zmniejszonym zainteresowaniem. Nie mniej istotnym czynnikiem, jest zniesienie większości obostrzeń, które dotychczas uniemożliwiały wykorzystanie hali sportowej zgodnie z przeznaczeniem. Dziś powinna ona służyć legniczanom zgodnie ze swoim przeznaczeniem - na organizację imprez i rozgrywek sportowych oraz wydarzeń kulturalnych.
Tak więc od 6 lipca wszystkie szczepienia będą odbywały się na terenie poradni specjalistycznych Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy przy ul. Iwaszkiewicza 5 w godzinach od 14 do 19.
Liczymy, że dogodne godziny popołudniowe będą odpowiednie dla wszystkich, którzy ze względów zawodowych dotychczas nie znaleźli czasu na profilaktykę przeciw COVID-19.
Cały zespół lekarsko-pielęgniarski wspomagany przez pracowników administracyjnych będzie do Państwa dyspozycji w niezmienionym składzie lecz w nowej lokalizacji.
Zasady rejestracji z określoną konkretną godziną kwalifikacji i podania preparatu nie ulegają zmianie, zatem przychodząc zgodnie z podaną w SMS-ie instrukcją unikną Państwo oczekiwania.