Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Nowoczesny zabieg na sercu z użyciem pompy Impella CP

Nowoczesny zabieg na sercu z użyciem pompy Impella CP

Witamy na świecie

Gabriel, to pierwsze dziecko, które urodziło się w naszym szpitalu w 2024 r. Chłopczyk przyszedł na świat 1 stycznia o godz. 7.28, jego waga to 2,980 kg, a wzrost 52 cm. Szczęśliwa mama jest lubinianką. Natomiast najmłodszy mieszkaniec Legnicy, a właściwie legniczanka, urodziła się 2 stycznia o godz. 9.16. Milenka waży 2,590 kg i mierzy 48 cm.

Nowa przychodnia POZ w Szpitalu otacza bezpłatną opieką całe rodziny. Mogą z niej korzystać wszyscy mieszkańcy Legnicy i okolic.

Prowadzi opiekę lekarską, pielęgniarską i położnej środowiskowej. Zapewnia realizację szczepień, badania laboratoryjne i diagnostykę m.in. EKG, USG i RTG. Na Pacjentów czekają w niej lekarze rodzinni oraz pediatra. Złóż deklarację! Rejestracja i informacje tel.: 767211860

Misja Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy

"Niesiemy pomoc - dajemy zdrowie"

Przed czwartą falą pandemii - posiedzenie dolnośląskiego sztabu kryzysowego

Sztab kryzysowy z udziałem przedstawicieli kluczowych dolnośląskich szpitali, w tym Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy, służb mundurowych, Wojsk Obrony Terytorialnej, Wojewódzkiej Inspekcji Sanitarno-Epidemiologicznej oraz Dolnośląskiego Oddziału NFZ odbył się w Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim.

Sztab kryzysowy wojewoda marszałek i dyrektorzy szpitala W posiedzeniu sztabu kryzysowego uczestniczyli m.in. wojewoda, marszałek i dyrektorzy szpitala.

W trakcie spotkania omówiono działania w związku ze zbliżającą się czwartą falą pandemii, prognozy dotyczące skali zachorowań i hospitalizacji oraz poziom szczepień.
Jak stwierdził wicemarszałek Marcin Krzyżanowski sieć szpitali samorządu województwa dolnośląskiego odgrywa ogromną rolę w walce z pandemią, ważne jest również to, aby czwarta fala nie zakłóciła leczenia pacjentów z innymi chorobami.
Podczas sztabu rozmawiano o modelach działań, które pozwolą na to, aby dostępność opieki medycznej była jak najlepsza szczególnie w przypadku kluczowych chorób takich jak np. choroby onkologiczne, czy kardiologiczne.
- Zależy nam, żeby wzrost zakażeń jak najmniej wpłynął na funkcjonowanie systemu ochrony zdrowia na Dolnym Śląsku - dodał wicemarszałek.
 

 

Autor: km / fot.UMWD