Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Do naszego szpitala trafiły cztery niemowlęta zakażone koronawirusem

Do szpitala trafiły cztery niemowlęta zakażone koronawirusem. Stan dzieci był ciężki. Troje z nich trafiło pod respirator. Podłączenia pod aparaturę uniknęło tylko niemowlę, którego matka była zaszczepiona przeciwko COVID-19. To dziecko posiadało przeciwciała i przechodziło chorobę najlżej.

Rośnie liczba chorych na Covid-19 w szpitalu tymczasowym!

Od 20.10 do 8.11 liczba pacjentów z Covid-19 wzrosła z 32  do 84. W ciągu minionego tygodnia zmarło 8 osób.

 

Misja Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy

"Niesiemy pomoc - dajemy zdrowie"

Minister Niedzielski w naszym szpitalu

Minister Zdrowia Adam Niedzielski odwiedził nasz szpital. Spotkał się z dyrekcją placówki, zapoznał się z jej stanem przygotowania do kolejnej fazy pandemii po czym wziął udział w konferencji prasowej, przed szpitalem tymczasowym, w którym od lutego leczeni są chorzy na Covid-19.

Minister zdrowia w legnickiem szpitaluNa zdjęciu minister Adam Niedzielski z dyr. Anną Płotnicką-Mieloch (fot. e-legnickie.pl)

- Mamy do czynienia ze swoistą eksplozją pandemii - mówił minister Adam Niedzielski. Z tygodnia na tydzień notujemy podwojenie wyniku, jeśli ta sytuacja się utrzyma, to zaburzy wszelkie nasze prognozy. Poinformował, że w ciągu minionej doby potwierdzono 5,5 tysiąca nowych zakażeń koronawirusem. Zmarło 79 osób.
- Obecnie na oddziale zakaźnym mamy 32 pacjentów, 2 pacjentów pod respiratorem - powiedziała dyrektor naszego szpitala Anna Płotnicka-Mieloch. - Pacjenci zaszczepieni przechodzą zachorowanie lekko, muszą być izolowani na oddziale zakaźnym z racji innych schorzeń. Stanowią oni 25 procent wszystkich przyjmowanych na oddział pacjentów. Nasz szpital jest przygotowany na uruchomienie w każdej chwili kolejnych modułów. Widzimy, że pacjenci nieszczepieni ciężko przechorowują COVID-19, dlatego po raz kolejny apeluję, szczepmy się ze względu na bezpieczeństwo na samych i wszystkich wokół.
 
 
Więcej:  e-legnickie.pl