Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Do naszego szpitala trafiły cztery niemowlęta zakażone koronawirusem

Do szpitala trafiły cztery niemowlęta zakażone koronawirusem. Stan dzieci był ciężki. Troje z nich trafiło pod respirator. Podłączenia pod aparaturę uniknęło tylko niemowlę, którego matka była zaszczepiona przeciwko COVID-19. To dziecko posiadało przeciwciała i przechodziło chorobę najlżej.

Rośnie liczba chorych na Covid-19 w szpitalu tymczasowym!

Od 20.10 do 8.11 liczba pacjentów z Covid-19 wzrosła z 32  do 84. W ciągu minionego tygodnia zmarło 8 osób.

 

Misja Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy

"Niesiemy pomoc - dajemy zdrowie"

Chorych na Covid-19 przybywa w szybkim tempie, wypełnia się szpital tymczasowy

Na oddziale zakaźnym przebywają 84 osoby, 6 z nich podłączonych jest do respiratorów. W ciągu tygodnia na oddział przyjęto 49 chorych, 45 osób zostało wypisanych. Zmarło 8 osób.
Liczba chorych na oddziale zakaźnym: 20.10 - 32,  25.10 - 55, 4.11-76, 8.11 - 86.
 
 
chora na covid

 

Warto podkreślić, że dziennie do szpitala przyjmowanych jest ok. 10 nowych pacjentów. Początkowo chorzy byli rozmieszczeni w jednej sali, obecnie leżą na dwóch odcinkach - damskim i męskim.
 
- Aż blisko 90 procent z nich to osoby niezaszczepione, w różnym wieku, które ciężko i bardzo ciężko przechodzą chorobę - mówią medycy. - Jeśli tempo zachorowań będzie nadal na obecnym poziomie, to szpital wypełni się w ciągu zaledwie kilku dni.
 
Wśród pacjentów jest niewielki odsetek zaszczepionych, którzy Covid-19 przechodzą lekko lub bezobjawowo, a leczenie ich jest krótkie.
 
szpital tymczasowy, chorzy na covid-19
 
Zarówno sala damska jak i męska (poniżej) zaczynają się szybko wypełniać chorymi na Covid-19.
 
chorzy na covid-19