Drukuj
Odsłony: 685

Nasz szpital zaszczepi blisko 800 legnickich emerytów na grypę w ramach samorządowego projektu: Program profilaktycznych szczepień przeciw grypie dla mieszkańców Legnicy w wieku 60+.
Przypomnijmy - Wydział Zdrowia i Pomocy Społecznej legnickiego ratusza wcześniej wysłał ten program do oceny przez prezesa Instytutu Oceny Technologii Medycznych w Warszawie. Po uzyskaniu pozytywnej opinii ogłoszono postępowanie na wybór realizatora sczepień.

W ramach swojej oferty Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Legnicy zaproponował m.in. zakup szczepionek, badania lekarskie (kwalifikację do wykonania szczepień), podanie szczepionek i sporządzenie dokumentacji medycznej zgodnie ze standardami medycznymi i procedurami NFZ.
Kwota przeznaczona przez legnicki samorząd na szczepienia wyniesie 50.000 zł. Darmowe dla grupy 60+ szczepienia będą odbywały się w kilku punktach miasta, m.in. w spółdzielniach mieszkaniowych, LCK i szpitalu. Akcja ma się zakończyć do końca listopada. Więcej szczegółowych informacji już wkrótce.