Ponad milion złotych dofinansowania z Ministerstwa Zdrowia otrzyma nasz szpital, który ramach Narodowego Programu Zwalczania Chorób Nowotworowych będzie uczestniczył w realizacji zadania "Doposażenie klinik i oddziałów hematoonkologicznych w sprzęt do diagnostyki i leczenia białaczek". Ma on na celu unowocześnienie zarówno aparatury i pracowni diagnostycznych, jak również warunków i metod leczenia białaczek i chłoniaków u osób dorosłych oraz dostosowanie polskich ośrodków hematoonkologicznych do standardów międzynarodowych European Leukemia Net.

Dofinansowanie jest odpowiedzią na wniosek złożony przez Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Legnicy.
Przyznana kwota - 1.038.116,00 zł będzie przeznaczona na zakup: dwóch aparatów USG, cytometru przepływowego, kardiologicznej stacja do centralnego monitorowania (kardiomonitory) wraz ze stacją centralną, mikroskopu diagnostycznego, separatora komórkowego, a także dwóch zamrażarek niskotemperaturowych i jednej zamrażarki -20 st.C.

Więcej o Programie doskonalenia diagnostyki białaczek ostrych
u dorosłych w Polsce, z zastosowaniem do zaleceń Unii Europejskiej i współpracy z „European Leukemia Net” TUTAJ>>>