9,5 mln złotych kosztowała modernizacja przychodni specjalistycznych w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Legnicy. Głównym jej celem było podwyższenie standardu obsługi pacjentów. Na poziomie 1 działa "na nowo" rejestracja pacjentów, a także poradnie: medycyny pracy, kardiologiczna, chemioterapii i okulistyczna. Z każdym dniem będą się zapełniać kolejne zmodernizowane pomieszczenia.

Uroczyste oddanie poradni do użytkowania odbyło się 8. listopada w obecności personelu medycznego oraz przedstawicieli instytucji z regionu. Symbolicznego otwarcia dokonała dyrektor Anna Płotnicka - Mieloch wraz z wicemarszałkiem województwa dolnośląskiego Marcinem Krzyżanowskim.

W pierwszym etapie inwestycji, we wschodniej części szpitala, oddano do użytkowania poradnie: poradnie chirurgiczną, urazowo-ortopedyczną oraz chirurgii dziecięcej, a także  nocną i świąteczną opiekę medyczną.

Obecnie na poziomie 1 umiejscowiono poradnie: chemioterapii, chirurgii onkologicznej, neonatologiczną, kardiologiczna dla dzieci i dorosłych, nefrologiczną, USG, ginekologiczno-położniczą, okulistyczną, leczenia zeza, dermatologiczną, medycyny pracy, neurochirurgiczną, urologiczną, chorób zakaźnych, a także gabinet zabiegowy, gabinet psychologa, pełnomocnika do spraw praw pacjenta oraz koordynatora pakietu onkologicznego.

Warto podkreślić, że inwestycja została zrealizowana w ramach projektu:  „Utworzenie koordynowanej ambulatoryjnej opieki zdrowotnej przy Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Legnicy”