Drukuj
Odsłony: 591

W okresie przedświąteczny nasz szpital zmienia swoje oblicze - aby chociaż troszkę uprzyjemnić pobyt pacjentom i stworzyć namiastkę bożonarodzeniowego klimatu, w wielu miejscach placówki pojawiały się świąteczne ozdoby i barwnie ubrane choinki. Na oddziały, przede wszystkim te, na których leżą najmłodsi pacjenci, raz po raz przybywają Mikołaje z paczkami, nawet na motorach.

Świąteczny czas w szpitalu rozpoczął Teatr za jeden uśmiech z Krakowa oraz firma Osadkowski-Cebulski. Szarość grudniowego popołudnia została pokolorowana wrażeniami spektaklu, który mogli obejrzeć najmłodsi pacjenci z oddziału chirurgicznego dla dzieci i pediatrycznego, a także torbami pełnymi pięknych prezentów. Książki i prezenty ofiarowane przez darczyńcę spowodowały, że na oddziałach dziecięcych zapanowała radość, a uśmiech zagościł na twarzach dzieci i ich rodziców.

Dużą niespodziankę sprawili Mikołaje z grupy motocyklowej "AB Moto", którzy  odwiedzili oddziały chirurgii dziecięcej i pediatryczny. To pierwsza taka wizyta legnickich motocyklistów w naszym szpitalu. Mali pacjenci zaskoczeni ich wizytą z radością przyjęli podarowane im paczki. Skąd pomysł na akcję? - To normalny odruch, przy paczkach pomogli nam znajomi oraz nasza firma AB Texel z Helmstedt i Goch - usłyszeliśmy od Mikołajów z AB Moto, którzy oczywiście podjechali pod szpital na swoich motocyklach.

Niewątpliwie od lat najładniejsze drzewka przygotowują dla najmłodszych pacjentów pracownicy oddziału pediatrycznego. Ale nie tylko. Świątecznie przybrane choineczki stoją w wielu miejscach szpitala. Podkreślają wagę czasu oczekiwania na te niepowtarzalne święta i przyjście Nowego Roku.