Pojawia się ostatnio, szczególnie w mediach społecznościowych, wiele inicjatyw pomocy dla Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy. Jest to dla nas sygnał, że nie jesteśmy sami w walce z COVID-19. Daje nam to również poczucie wielkiej solidarności społecznej, ale przede wszystkim szacunku i życzliwości do naszej pracy. Za każdą pomoc i wsparcie z serca dziękujemy.
Jako placówka medyczna musimy, korzystając z produktów medycznych, dbać o zachowanie określonych w przepisach prawa norm. Zaopatrzenie w środki ochronne musi dawać szpitalowi i personelowi pewność odpowiedniego zabezpieczenia. Dzięki posiadaniu skutecznych kombinezonów i masek chronimy zarówno naszych pacjentów ale i lekarzy, pielęgniarki i ratowników.
Prosimy zatem wszystkich, a szczególnie przedsiębiorców, o kontakt pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w sprawie wsparcia, jakie mogłoby być udzielone szpitalowi. Szpital będzie informował o brakującym asortymencie na stronie internetowej oraz w mediach.
Darowizny pieniężne można przekazywać na numer rachunku 31 1130 1033 0018 8002 7220 0005   W tytule przelewu prosimy wpisać: "Darowizna na rzecz walki z koronawirusem"