Szanowne Pacjentki pododdziału położniczego Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy, przypominamy o wstrzymaniu do odwołania porodów rodzinnych ze względów epidemiologicznych.

Narodziny dziecka są momentem wyjątkowym. Często w tym wydarzeniu chciałby uczestniczyć również przyszły tata. Niestety przyczyny organizacyjno-epidemiologiczne nie pozwalają na bezpieczne przeprowadzenie porodów z udziałem obojga rodziców. Troska o inne pacjentki oraz personel wymogła podjęcie takiej decyzji, której podstawą jest zredukowanie do minimum liczby osób jakie wchodzą na teren oddziałów szpitalnych oraz bloku porodowego. Jesteśmy pewni, że spotka się ona z Państwa zrozumieniem i akceptacją.

Zapewniamy, że kiedy tylko sytuacja epidemiczna w kraju na to pozwoli, przywrócimy możliwość prowadzenia porodów rodzinnych na terenie naszej placówki.