Wizyta Marszałka w legnickim szpitaluWicemarszałek Województwa Dolnośląskiego Marcin Krzyżanowski odwiedził legnicki szpital. W towarzystwie dyrekcji placówki oraz przewodniczącego Rady Społecznej Piotra Karwana informował o wsparciu udzielonym przez samorząd województwa placówkom ochrony zdrowia na Dolnym Śląsku w tym Wojewódzkiemu Szpitalowi Specjalistycznemu w Legnicy.

Dzięki decyzjom Zarządu Województwa legnicka lecznica otrzyma prawie 7 mln zł na zakup sprzętu i środków ochrony osobistej przeznaczonych do walki z COVID-19. Część tej kwoty to refundacja kosztów poniesionych nawet w marcu i kwietniu, kiedy wydatków na kombinezony, maski respiratory czy kardiomonitory było bardzo dużo. To bez wątpienia rozsądna decyzja i mądrze wydatkowane pieniądze.

Unijny projekt to nie jedyny powód wizyty marszałka. Dyrekcja szpitala została doceniona za wprowadzoną “dietę mamy”, czyli bogate i świetnie zbilansowane posiłki dla kobiet rodzących w naszym szpitalu, a także  rozwój onkologii. Wkrótce bowiem zostanie uruchomiony tzw. Breast Unit.
Pan Marcin Krzyżanowski zapowiedział również wymianę akceleratora w legnickiej filii Dolnośląskiego Centrum Onkologii. Jest to element strategii rozwoju onkologii na terenie województwa Dolnośląskiego.