Szczepienie Covid-19

Poniedziałek to drugi dzień szczepień przeciw COVID-19 w naszym szpitalu. Przypomnijmy - w niedzielę w punkcie szczepień podano pierwsze 10 dawek. Jako pierwsza przyjęła szczepionkę Anna Płotnicka-Mieloch, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy. Szczepionkę przyjął również Ryszard Kępa, szef oddziału zakaźnego, Beata Łabowicz, naczelna pielęgniarka szpitala, lekarze anestezjolodzy, pielęgniarki anestezjologiczne i pielęgniarki z punktu szczepień.

Personel doskonale radził sobie zarówno z przygotowaniem szczepionek jak i ewidencjonowaniem procesu w specjalnym systemie.

Poniedziałek to kolejny dzień, w trakcie którego najnowocześniejsza szczepionka na świece została zaaplikowana grupie medyków naszego szpitala. Do końca tygodnia pierwszą dawkę otrzyma prawie 300 osób. Mamy nadzieję, że do połowy stycznia szczepieniu zostaną poddani wszyscy pracownicy sektora ochrony zdrowia. Później czas na nauczycieli i seniorów. Podanie specyfiku jak największej liczbie osób powinno wkrótce doprowadzić do przerwania pandemii, na co bardzo liczymy.

Pierwszy dzień szczepień (fot. lca.pl)

Szczepienia - drugi dzień