Krysztof Szymczak
Krzysztof Szymczak, lekarz kierujący oddziałem rehabilitacji kardiologicznej.
W ramach skoordynowanej opieki nad pacjentami pocovidowymi w naszym szpitalu oddział rehabilitacji kardiologicznej będzie pomagał chorym dotkniętym przez COVID-19. - W przypadku  powikłań pocovidowych niezbędne jest wdrożenie stosownej rehabilitacji - podkreśla Krzysztof Szymczak, lekarz kierujący oddziałem.
- Część pacjentów wymagająca rehabilitacji szpitalnej po zakwalifikowaniu przez lekarza poradni pulmonologicznej otrzyma pomoc naszego oddziału.  Inni pacjenci, którzy nie wymagają zaopiekowania szpitalnego mogą skorzystać z teleporad lub treści publikowanych w internecie przez naszych rehabilitantów.

Ozdrowieńcy niejednokrotnie uskarżają się na różnego rodzaju problemy zdrowotne. Najczęściej występują u nich problemy z oddychaniem, duszność wysiłkowa i spoczynkowa, spadek wydolności organizmu, spadku tolerancji wysiłku fizycznego ale też kardiologiczne i neurologiczne.
Dzięki przeniesieniu oddziału zakaźnego do szpitala modułowego oddział rehabilitacji kardiologicznej mógł wrócić do wcześniej zajmowanych pomieszczeń. Ta właśnie komórka rozpocznie świadczenie pomocy pacjentom, którzy przebyli COVID-19.
Zdaniem Krzysztofa Szymczaka część pacjentów wymagająca rehabilitacji szpitalnej po zakwalifikowaniu przez lekarza poradni pulmonologicznej otrzyma pomoc personelu tegoż oddziału. Inni pacjenci, którzy nie wymagają zaopiekowania szpitalnego może skorzystać z teleporad lub treści publikowanych w internecie przez naszych rehabilitantów

Teleporady w oddziale udzielane będą od wtorku do piątku w godzinach 12-13 pod numerem telefonu 76 72 11 973.

Warto przypomnieć, że już w wiosną ubiegłego roku, podczas pierwszej fali pandemii, bardzo dużym zainteresowaniem w Polsce cieszył się film instruktażowy dr Justyny Bugały-Szpak, koordynatora fizjoterapeutów w oddziale rehabilitacji kardiologicznej, który obejrzało tylko w serwisie YouTube 42 340 osób. Ponadto film ten został szeroko rozpowszechniony w serwisach internetowych całego kraju. Jak twierdzi dr Bugała-Szpak dzięki szybko wdrożonej, odpowiednio prowadzonej i systematycznej rehabilitacji można nawet o kilka miesięcy przyspieszyć powrót do pełni formy, a przede wszystkim niemal natychmiast poprawić jakość życia.

Justyna Bugała-Szpak
Justyna Bugała-Szpak, koordynator zespołu fizjoterapeutów w oddziale rehabilitacji kardiologicznej.

Polecamy linki:

Film instruktażowy dr Justyny Bugały - Szpak w serwisie YouTube...