lekarze szpital tymczasowy
W szpitalu tymczasowym.

INFORMACJA DLA OSÓB, KTÓRYCH BLISCY PRZEBYWAJĄ NA ODDZIALE CHORÓB WEWNĘTRZNYCH I ZAKAŹNYCH  W TYMCZASOWYM SZPITALU MODUŁOWYM

Ze względu na niedostateczną ilość miejsca w wydzielonych strefach przy łóżkach pacjentów Zespół Kontroli Zakażeń Szpitalnych zaleca rodzinom/osobom bliskim wyposażenie chorych zakażonych SARS-CoV-2 w:
    • osobiste przybory toaletowe (szczoteczka, pasta do zębów, grzebień, przybory do golenia, mydło, szampon, środki do pielęgnacji itp.)
    • kapcie, klapki pod prysznic
    • bielizna nocna (piżama lub koszula nocna)
    • bielizna osobista
    • ręcznik
    • dokument potwierdzający tożsamość pacjenta (dowód osobisty/paszport/prawo jazdy)
    • posiadaną dokumentację medyczną dotyczącą historii choroby (kart informacyjne z poprzednich pobytów w szpitalu, wyniki badań itp.)
    • lista aktualnie przyjmowanych leków
    • telefon komórkowy, ładowarkę.

Powyższe rzeczy należy zapakować i dostarczyć do szpitala w foliowej/papierowej reklamówce podpisanej nazwiskiem pacjenta.
W związku z zagrożeniem epidemicznym oraz ze względu na bezpieczeństwo zdrowotne pacjentów i personelu medycznego, obowiązuje całkowity zakaz przekazywania osobom hospitalizowanym produktów spożywczych.