Kilkanaścioro małych pacjentów wzięło udział w spotkaniu  z Edytą Grabowską–Gwardiak, legniczanką i autorką bajek dla dzieci. Imprezę zorganizowała szpitalna biblioteka wspólnie z Legnicką Biblioteką Publiczną. Edyta Grabowska–Gwardiak jest polonistką, od lat współpracuje też z Radiem Zachód. W 2009 roku wydała „Bajki dobrodziejki”, czyli zbiór dwudziestu utworów dla dzieci. Prowadzi też własną stronę internetową www.bajkimisiabumka.pl.
W czasie ponad godzinnego spotkania autorka nie tylko zaprezentowała kilka swoich utworów, które stały się pretekstem do nawiązania dialogu z dziećmi. To nie tylko forma zabawy, ale też terapii psychologicznej zastosowanej wobec małych pacjentów. Pozwala im zapomnieć o dolegliwościach i szybciej wrócić do zdrowia.
Przypomnijmy, że w 2009 roku szpital odwiedziła inna autorka bajek Eliza Piotrowska. Nasza biblioteka planuje w tym roku jeszcze jedno spotkanie z autorem.
ZB