Fundacja Polska MiedźDzięki pieniądzom z Fundacji Polska Miedź z Lubina będziemy mogli kupić nowy sprzęt do walki z rakiem pęcherza moczowego. Dwa nowoczesne urządzenia trafią niebawem na oddział urologiczny.  Kwota darowizny to 35 tysięcy złotych. Za te pieniądze kupimy lampę ksenonową oraz kamerę endoskopową, które zastąpią urządzenia starszej generacji. Nowy sprzęt jest o wiele bardziej precyzyjny i umożliwia lepsze oświetlenie i obejrzenie operowanego miejsca. Można też będzie nagrać przebieg operacji. Tym samym wzrośnie jakość udzielanych świadczeń. 
Nasz oddział urologiczny obsługuje pacjentów z terenu całego Zagłębia Miedziowego, wykonując rocznie ok. czterystu zabiegów usunięcia guzów pęcherzy moczowych. Teraz czas oczekiwania wynosi ok. trzech miesięcy, ale lekarze mają nadzieję, że dzięki nowoczesnemu sprzętowi znacznie się skróci.
To nie pierwsze miedziowe pieniądze przeznaczone na zakup sprzętu medycznego. Przypomnijmy, że dotychczas Fundacja Polska Miedź przekazała szpitalowi ponad 230 tys. zł, m.in. na zakup karetki „N” i ultrasonografów. Naszym sponsorom należą się gorące podziękowania.
ZB, MAM