Szpital jest gotowy na wybory prezydenckie. Jak przy każdych wyborach, będzie tu komisja obwodowa. Jest już urna, flagi państwowe oraz zielone sukno na stół prezydialny. Jako przewodniczący komisji wyborczej zasiądzie za nim Marcin Jamroszczyk. Naszą placówkę będzie reprezentowała Krystyna Lewandowska.

Pracownicy szpitala są także gotowi, aby na żądanie komisji dostarczyć przenośną urnę. Komisja, bowiem, w dniu wyborów, może podjąć uchwałę o zorganizowaniu ruchomego punktu wyborczego tak, aby obłożnie chorzy pacjenci, którzy zechcą głosować mieli taką możliwość.
Gdyby tak się stało, to na czas obchodu po szpitalnych salach komisja zamyka stacjonarny punkt do głosowania, bo musi być obecna przy głosowaniu za pomocą ruchomej urny.

ZB