Lampy z UEŚwiecą o wiele jaśniej od tradycyjnych lamp i co ważne – nie grzeją. Mają elektroniczny system ustawiania zakresu oświetlanego pola, może ono mieć kształt eliptyczny lub okrągły. Siedem najnowocześniejszych lamp zostało zamontowanych w bloku operacyjnym szpitala. Nowoczesne lampy kosztowały 537 tysięcy złotych, z czego 85 procent zapłaci Unia Europejska.
To prawdziwa rewolucja – mówi Maria Grzegorska, pielęgniarska oddziałowa bloku operacyjnego. - Skorzystają na tym nasi pacjenci, a i lekarze podczas operacji będą mieli większy komfort pracy.
W ciągu miesiąca blok operacyjny dostanie też trzy nowoczesne stoły operacyjne wraz z oprzyrządowaniem. Umożliwią one ułożenie pacjentów stosownie do wymagań zabiegu. Pozycja stołu będzie regulowana za pomocą pilota. Także ten sprzęt będzie kupiony za unijne pieniądze.
Przypomnijmy, że od ubiegłego roku szpital realizuje projekt zakupu nowoczesnych urządzeń za ponad 12 milionów złotych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007 – 2013. Wszystkie zakupy sprzętowe służą podniesieniu jakości świadczonych usług. Szpital jest właśnie na półmetku. Realizacja projektu potrwa do końca roku.
ZB