Szpital jest gotowy do wyborów. Sala konferencyjna zamieniona została w obwodową komisję wyborczą nr. 48. Dzisiaj została sprawdzona przez przedstawicieli miejskiej komisji wyborczej w Legnicy i opieczętowana. Do niedzieli nikt nie ma prawa tam wejść. - Mamy na liście około 280 pacjentów – wyborców. To najświeższe dane, aktualizowane w piątek – mówi Paweł Jadłosz, kierownik działu administracyjno – gospodarczego. - Zgodnie z przepisami na szpitalnych korytarzach umieściliśmy oznakowanie, jak trafić do wyborczego lokalu.
- Mieliśmy już kilka pytań od naszych pacjentów, czy i gdzie będzie można głosować w szpitalu – dodaje Krystyna Lewandowska, przedstawicielka szpitala w obwodowej komisji wyborczej.

Szpital przygotował też urnę obnośną. Czy będzie potrzebna – o tym zadecyduje w dniu wyborów komisja wyborcza. W czasie, gdy urna będzie krążyła po szpitalnych oddziałach, lokal stacjonarny będzie zamknięty, bo urna będzie cały czas nadzorowana przez członków komisji wyborczej oraz policjantów lub strażników miejskich jako asystę.
W Legnicy oprócz szpitala obwód odrębny powołano jeszcze w Domu Pomocy Społecznej dla Dorosłych przy ul. Grabskiego.

 


 

ZB