Pod koniec lipca zapraszamy na akcję badania kruchości kości legniczan. To reakcja na liczne pytania pacjentów, gdzie i kiedy można uzyskać diagnozę wykrywającą osteoporozę. Badania będzie przeprowadzała firma zewnętrzna.
- Gdy dwa lata temu przeprowadziliśmy taką samą akcję, w ciągu pięciu dni zgłosiło się aż pięćset osób – mówi Dorota Szczepaniak, pielęgniarka koordynująca.
W tym roku akcja zaplanowana jest na 29 i 30 lipca. W tych dniach, na szpitalnym parkingu, przed wejściem głównym w godzinach od 9.00 do 18.00 będzie stał osteobus – autobus z aparaturą do wykrywania tej choroby. Badanie kosztuje 30 zł, płatne po diagnozie. W cenę wliczona jest też konsultacja lekarska, gdy wynik będzie niepokojący.
Można już się rejestrować pod numerami telefonów 76 – 72 – 11 - 702, 703 i 960 od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 20.00.
- Badanie jest bezbolesne i nieinwazyjne – zapewnia Dorota Szczepaniak. - Każdy pacjent od razu otrzyma wynik.
Przypomnijmy, że osteoporoza prowadzi do kruchości kości, które są bardziej narażone na złamania.
ZB