Kolejne urządzenia za unijne funduszeOddziały kardiologiczny i intensywnej opieki medycznej mają do dyspozycji nowe narzędzia do walki o życie pacjentów. To osiemnaście nowoczesnych kardiomonitorów dostosowanych do precyzyjnych pomiarów, m.in. pracy serca. Koszt aparatury to ok. 900 tys. zł z unijnego programu. OIOM ma dziesięć takich kardiomonitorów, czyli na wszystkich stanowiskach do intensywnego nadzoru. Ich pomiary są o wiele bardziej dokładne, niż starego sprzętu. Co więcej, przy ich pomocy można szczegółowo kontrolować pracę serca. Stare urządzenia nie miały takiej możliwości.

Z kolei oddział kardiologiczny dostał osiem kardiomonitorów wraz z centralą sterującą i przenośnymi urządzeniami do telemetrii EKG. Wcześniej kardiologia nie miała urządzeń telemetrycznych. Centrala umożliwia jednej pielęgniarce nie tylko bieżącą kontrolę stanu zdrowia pacjentów, ale też zdalne sterowanie niektórymi funkcjami urządzenia. Nowością są przenośne urządzenia do zdalnego pomiaru i przesyłu danych z EKG. Aparaty są wielkości pudełka, które chory nosi przy sobie, w tym czasie pomiar EKG jest przesyłany do centrali monitorującej.
ZB