Oddział chirurgii onkologicznej ma prawo do szkolenia lekarzy w tej specjalizacji. Szpital w Legnicy jest tym samym trzecim ośrodkiem na Dolnym Śląsku, który może uczyć chirurgów onkologicznych. To prestiżowa akredytacja ministerstwa zdrowia. Wniosek o akredytację został złożony w marcu. Opisano w nim profil działaności i zabiegi, które wykonuje się w Legnicy. Wniosek uzyskał akceptację Marka Bębenka, wojewódzkiego konsultanta do spraw chirurgii onkologicznej.
Oddział chirurgii onkologicznej działa w szpitalu ponad pięć lat, teraz lekarze mogą szkolić następców. - Zawsze potrzeba tzw. „świeżej krwi”. Nie jesteśmy coraz młodsi, lecz coraz starsi. Będziemy wychowywać swój narybek – mówi Tomasz Bojarowski, ordynator oddziału chirurgii onkologicznej. Na razie miejsce jest dla dwóch lekarzy. Ordynator nie ukrywa, że o miejsce mogą ubiegać się lekarze związani z regionem legnickim, którzy w perspektywie będą pracować w legnickiej lecznicy. - Nie wyobrażam sobie, by robić specjalizację przyjeżdżając raz w tygodniu z Wrocławia – dodaje Tomasz Bojarowski.
Dla zespołu chirurgii onkologicznej i szpitala uzyskanie akredytacji to duży sukces, potwierdzenie wysokiego poziomu umiejętności ocenione obiektywnie przez podmiot z zewnątrz.
MAM