MikroskpNowoczesny sprzęt trafił na oddział okulistyczny naszego szpitala. To mikroskop oraz urządzenie do badania pola widzenia. Wartość sprzętu to ponad 300 tys. zł, które pochodziły z dotacji Unii Europejskiej. Mikroskop kosztował ponad 220 tys. zł  i należy do jednego z najnowocześniejszych na Dolnym Śląsku. Umożliwi on skomplikowane operacje dzięki nowoczesnej optyce, która nie tylko umożliwia widzenie przestrzenne, ale też sprawia, że soczewka może się znaleźć bardzo blisko operowanego oka. Poza tym mikroskop umożliwia prowadzenie operacji przez dwie osoby – okulistę i asystenta, który widzi taki sam obraz operowanego miejsca, jak lekarz. Mikroskop wyposażony jest w  nagrywarkę oraz ekran LCD, na którym można obserwować przebieg operacji.
Z kolei urządzenie do badania pola widzenia kosztowało ponad 80 tys. zł. Taki sam sprzęt ma na Dolnym Śląsku tylko jedna z klinik Akademii Medycznej we Wrocławiu. Sprzęt umożliwia wykrycie już we wczesnych stadiach chorób neurologicznych, lub guzów mózgu. Stosowany jest też przy leczeniu schorzeń siatkówki.
Przypomnijmy, że szpital od ubiegłego roku realizuje duży program zakupu sprzętu medycznego za unijne pieniądze w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla województwa dolnośląskiego na lata 2007 - 2013. Na ten cel przeznaczono ponad 10 mln zł.
ZB