Nadal potrzebne są zabawki dla dzieci, które z urazami trafiają do szpitalnego oddziału ratunkowego. Nasza akcja zbierania pluszaków trwa już trzeci rok, jednak zabawki nadal są potrzebne, bo niemal codziennie mali pacjenci potrzebują coś kolorowego na pociechę. Boli palec, złamana rączka, boli i łzy same się leją. Dzieci płaczą. Tymczasem – jak mówią z doświadczenia pielęgniarki – czasem wystarczy czymkolwiek odwrócić ich uwagę, choć na chwilę, by zapomniały o bólu. Zabawka ma wtedy wręcz terapeutyczną moc. Raz podarowana zabawka „wychodzi” razem z małym pacjentem ze szpitala, dlatego stale ich brakuje.
W zbieraniu zabawek pomogli nam policjanci z Legnicy, pracownicy Volkswagen Motor Polska, pracownicy Energii Pro, oddział w Legnicy, miłośnicy motoryzacji, uczniowie legnickich szkół, przedszkolaki. Pomagają pracownicy szpitala, którzy przynoszą z domu zabawki, także anonimowi legniczanie, którzy przynoszą do nas worki pluszaków.
Kolejny raz prosimy o kolorowe „lekarstwo”. Darczyńcy mogą się zgłaszać do pielęgniarki szpitalnego oddziału ratunkowego Edyty Mikołajek, tel: 76 72 11 802. Można również przynieść zabawki na portiernię SOR, od strony podjazdu dla karetek.
MAM