Najnowszy oddział naszego szpitala – pulmonologia, został dziś uroczyście otwarty w obecności Grzegorza Schetyny, marszałka Sejmu, Piotra Borysa, eurodeputowanego, posła Janusza Mikulicza, Jadwigi Szeląg, radnej sejmiku. - Nowy oddział jest już gotowy do badań i leczenia pacjentów – mówi Krystyna Barcik, dyrektor szpitala. - To nie koniec naszych zamierzeń w tej dziedzinie, bo planujemy utworzenie chirurgi klatki piersiowej. W ten sposób nasza placówka będzie mogła świadczyć kompleksowe usługi medyczne w zakresie pulmonologii. Oddział pulmonologii rozpoczynał skromnie od 10 łóżek. Teraz zyskał nowe pomieszczania i dysponuje 25 łóżkami.
Marszałek Grzegorz Schetyna powiedział, że szpital przeszedł długą i trudną drogę. W efekcie udało się wyjść z długów i zapewnić placówce dobrą perspektywę na przyszłość. - Nie byłoby to możliwe bez zaangażowania pracowników i pani dyrektor – dodał marszałek Sejmu.
Z kolei eurodeputowany Piotr Borys przypomniał, że jeszcze kilka lat temu placówka miała aż 150 mln zł długów, teraz te zobowiązania spadły do ok. 30 mln zł. Parlamentarzysta dodał, że szpital zakończył proces restrukturyzacji.
- To nie koniec dobrych wiadomości – powiedział Piotr Borys. - Wydane zostało właśnie pozwolenie na budowę ośrodka radioterapii w Legnicy. Inwestycja to wspólne dzieło szpitala i Dolnośląskiego Centrum Onkologii we Wrocławiu. Niedługo zostanie ogłoszony przetarg na budowę. To ogromny przełom w leczeniu nowotworów w naszym regionie – dodaje Borys.
ZB