Kolejne nowe autoSzpital wzbogacił się o nowy samochód do transportu pacjentów. Dzisiaj pojazd został poświęcony przez księdza Romana Raczaka, kapelana szpitalnego. W uroczystości uczestniczyli: Krystyna Barcik, dyrektor szpitala, Piotr Czekajło, zastępca dyrektora ds. techniczno-eksploatacyjnych, oraz Beata Łabowicz, naczelna pielęgniarka. Volkswagen caddy został kupiony za ok. 160 tys. zł ze szpitalnego budżetu. Auto jest wyposażone w specjalne nosze oraz fotel z pasami dla pacjentów, którzy mogą być przewożeni w pozycji siedzącej. Dodatkowo samochód ma dwie butle z tlenem i reduktor.
To drugie takie auto w szpitalnej kolumnie transportowej. Jak powiedziała Krystyna Barcik, dyrektor szpitala, to nie koniec unowocześniania szpitalnego transportu.
- W najbliższym czasie dostaniemy od pogotowia ratunkowego w Legnicy dwie dziesięcioletnie toyoty do przewodu pacjentów – mówi pani dyrektor. - Zastąpią one dwa wysłużone polonezy.
Miesięcznie szpitalne karetki przejeżdżają ok. 18 tys. kilometrów, wożąc pacjentów do innych szpitali na konsultacje, ośrodków terapeutycznych, czy do ich domów. Samochody przywożą też krew niezbędną do operacji i leczenia chorych.

ZB