Fundacja Polska MiedźDzięki wsparciu Fundacji Polska Miedź z Lubina szpital otrzymał nowoczesne urządzenie do rehabilitacji stawów skokowych, kolanowych i biodrowych. Jego wartość to ponad 18 tys. zł. Ortopedzi alarmują, że z roku na rok wzrasta liczba urazów tych stawów. To efekt rosnącej liczby wypadków komunikacyjnych, chorób cywilizacyjnych, w  tym udarów mózgu, w efekcie których dochodzi do powikłań w postaci niedowładu nóg. Dotyczy to pacjentów oddziałów: ortopedyczno – urazowego, rehabilitacji, pododdziału udarowego. Dlatego coraz większa ich liczba wymaga specjalistycznych ćwiczeń. Dają one dobre wyniki, jeżeli są prowadzone systematycznie i przy wykorzystaniu specjalistycznego sprzętu.
Takim urządzeniem jest artromot. Umożliwia on precyzyjną rehabilitację stawów poprzez dozowanie ruchu nogi. Odpowiedni kąt zgięcia oraz szybkość ruchu kończyny są dobierane indywidualnie dla każdego pacjenta.
Sprzęt jest używany codziennie wobec co najmniej kilku pacjentów.
To nie pierwsza pomoc miedziowej Fundacji w tym roku. Dzięki Fundacji Polska Miedź możliwe było dosprzętowienie oddziału urologicznego naszego szpitala. Oddział wzbogacił się o kamerę endoskopową i ksenonowe źródło światła. Oba urządzenia (za ponad 30 tysięcy złotych) podniosły jakość usług wykonywanych na oddziale urologicznym. Fundacji należą się gorące podziękowania.
ZB