Lions ClubSzesnaście tysięcy złotych przekazali szpitalowi członkowie Lions Club Silesia w Legnicy. Pieniądze zostaną wydane na zakup nowoczesnego urządzenia diagnostycznego dla oddziału okulistycznego. Tzw. tonometr bezkontaktowy będzie naszą bronią w walce ze ślepotą. Symbolicznego przekazania czeku dokonali: Ryszard Tymkiewicz, prezydent Lions Club w Legnicy oraz Jan Niebudek i Jerzy Ciesiul, członkowie klubu. Jak już informowaliśmy Lions Club jest charytatywną organizacją stawiająca sobie za cel wsparcie najbardziej potrzebujących.
- Uznaliśmy, że pacjentom legnickiego szpitala na pewno przyda się nowoczesny sprzęt okulistyczny – mówi Ryszard Tymkiewicz. - Pieniądze zbieraliśmy cały rok podczas różnych imprez charytatywnych i bali.
- Bardzo dziękujemy za wsparcie – mówi Krystyna Barcik, dyrektor szpitala. - Lions Club w Legnicy jest naszym wypróbowanym przyjacielem. Wiem, że możemy liczyć na zrozumienie naszych potrzeb.
Przedstawiciele klubu akcentowali, że zdecydowali się na wsparcie szpitala w Legnicy, bo jest to największa placówka ochrony zdrowia w regionie, opiekująca się na co dzień ponad stu pięćdziesięcioma tysiącami mieszkańców Legnicy i powiatu legnickiego. Darczyńcom serdecznie dziękujemy.
ZB