To był dobry rok. Mimo mniejszego aż o milion złotych tegorocznego budżetu szpitalowi udało się kupić sprzęt wysokiej klasy za ponad 1,4 mln zł z własnych funduszy. Z powodzeniem zrealizowaliśmy też aż 80 proc. zakupów w ramach unijnego programu odnowy sprzętu medycznego. Przypomnijmy, że wartość tego programu to ponad 12 mln zł. Rozpoczęliśmy też remont Szpitalnego Oddziału Ratunkowego – inwestycja jest warta ponad 10 mln zł, także z budżetu Unii Europejskiej. Wśród sprzętu kupionego za nasze pieniądze znalazły się m.in. unikalne sztuczne płuco – serce, tzw. ecmo, mikroskop do operacji neurochirurgicznych, ultrasonograf cyfrowy z głowicami, czy zestaw do wideobronchoskopii.
W tym roku nie zapomniała o nas Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, która przekazała szpitalowi bardzo precyzyjny ultrasonograf do wykrywania nowotworów u dzieci. Przypomnijmy, że od Jurka Owsiaka dotychczas otrzymaliśmy sprzęt o wartości ponad miliona złotych.
Wsparła nas też Fundacja Polska Miedź z Lubina, która przekazała nam dotacje m.in. na zakup specjalistycznego sprzętu dla oddziału urologicznego. Darczyńcami naszymi jest także legnicki Lion Club, który przekazał 16 tysięcy złotych na zakup sprzętu na oddział okulistyczny.
Na początku października szpital zakończył z powodzeniem kilkuletni proces oddłużania i restrukturyzacji. W efekcie umorzono nam ponad 117 mln zł różnych długów, a placówka wyszła na prostą.
Otworzyliśmy nowy oddział – pulmonologiczny. Na otwarcie przyjechał marszałek Sejmu Grzegorz Schetyna. Trwają przygotowania do budowy bunkra dla ośrodka radioterapii. Inwestycja będzie realizowana wspólnie z Dolnośląskim Centrum Onkologii we Wrocławiu. Szpital przekazał grunt  i jest już pozwolenie na budowę.
Cieszymy się też z wyróżnień naszych pracowników. Pięć pracownic szpitala zostało odznaczonych przez prezydenta Bronisława Komorowskiego Złotymi Medalami za Długoletnią Służbę. Są to: Krystyna Rzepecka, pielęgniarka, Krystyna Żebrowska, pielęgniarka, Maria Jarosz, salowa, Zdzisława Wiśniewska, kierowniczka sekcji żywienia oraz Barbara Ciuk, lekarka. Z wnioskami wystąpiły: dyrekcja szpitala oraz Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego.
Oprócz tego Rada Miejska w Legnicy wyróżniła lekarza Brunona Bernadowskiego oraz Martę Chmielewską, która aktywnie działa w Stowarzyszeniu „Babiniec” na rzecz naszego szpitala. Oboje, na wniosek szpitala, otrzymali odznaki „Zasłużony dla Miasta Legnica”. Grażyna Sokołowska, pełnomocnik do spraw pacjentów oraz Wojciech Kowalik, ordynator oddziału neonatologii otrzymali srebrne Krzyże Zasługi. Natomiast dyrektor szpitala Krystyna Barcik otrzymała odznaczenie Zasłużony dla Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Legnicy. Szpital z kolei dostał tytuł Pracodawca przyjazny pracownikom po 45 roku życia.
Był to rok wyborczy, dlatego z satysfakcją odnotujmy: lekarz Ryszard Kępa zdobył mandat radnego Legnicy, potem Rada Miasta wybrała go na swojego przewodniczącego. Grażyna Majewska-Kaźmierczak, pielęgniarka oddziałowa oddziału medycyny paliatywnej została radną w swojej rodzinnej miejscowości Wierzbowa, Krystyna Barcik, dyrektor szpitala została radną powiatu złotoryjskiego.

ZB, MAM