Już dziś namawiamy Państwa do aktywnej walki z białaczką i rejestrację w bazie dawców szpiku kostnego. W niedzielę 23 stycznia w legnickim szpitalu czekamy na potencjalnych dawców. Akcja będzie przeprowadzona wspólnie z Fundacją DKMS Bazą Dawców Komórek Macierzystych, organizacją pożytku publicznego.

Akcja odbędzie się pod hasłem „Dzień dawcy szpiku kostnego dla pacjentów oddziału hematologicznego w Legnicy”. Fundacja DKMS namawia do rejestracji, bo tylko 1/3 osób chorych na białaczkę znajduje zgodnego genetycznie dawcę wśród członków najbliższej rodziny. Dla pozostałych chorych jedyną szansą na życie jest znalezienie niespokrewnionego, genetycznie zgodnego dawcy.
W akcję zaangażował się personel oddziału hematologicznego. W szpitalu będzie przygotowany punkt pobrań krwi i wypełniania ankiet. Potencjalnych dawców prosimy o zabranie ze sobą dowodu osobistego. Dawcą może zostać każdy w wieku od 18 do 55 lat. Punkt rejestracyjny zostanie uruchomiony w holu przy szpitalnej kaplicy (poziom zero, główne wejście do szpitala). Rejestracja potrwa od godz. 11.00 do godz. 17.00.
Więcej informacji o tym jak dokonuje się rejestracji, na czym polega pobieranie komórek macierzystych, odpowiedzi na najczęściej zadawane pytanie znajdziecie Państwo na stronie fundacji DKMS: www.dkms.pl
MAM