Klub Rotarian z NiemiecCzterdzieści nowoczesnych łóżek otrzymał oddział wewnętrzny III naszego szpitala. Dar, za pośrednictwem parafii ewangelickiej w Jaworze i księdza Tomasza Stawiaka, przekazał Klub Rotarian z Niemiec. Łóżka pochodzą  ze szpitala ewangelickiego w Duseldorfie. Przywieziono je razem ze szpitalnymi szafkami. Nie są nowe, ale jak na nasze warunki – nowoczesne i wygodne zarówno dla pacjentów jak i personelu. Rotarianie zapłacili za transport z Niemiec do Legnicy.
- Nasza parafia ma kontakt z rotarianami od czasów stanu wojennego. Wtedy ich pomoc była niezwykle potrzebna. Tym razem w sprawę zaangażował się doktor Waldemar Willing z Klubu Rotarian – mówi ksiądz Tomasz Stawiak, proboszcz parafii ewangelickiej w Jaworze. - Pomyśleliśmy, że warto wspierać nasz szpital. Leczą się tu nie tylko legniczanie, ale także mieszkańcy Jawora. Dlaczego zatem nie skorzystać z pomocy rotarian? Mam nadzieję, że będą także następne okazje – mówi ksiądz Stawiak.
MAM