Wieczorową i świąteczną opiekę medyczną od pierwszego marca zapewniają dyżurujący interniści i pediatrzy oraz pielęgniarki z naszego szpitala. Na miejscu, przy szpitalnym oddziale ratunkowym, pomoc otrzymają wszyscy. Natomiast pomoc zespołu wyjazdowego - zgodnie z umową z NFZ - otrzymają mieszkańcy Legnicy oraz gmin: Prochowice, Kunice, Ruja, Krotoszyce, Legnickie Pole i Wądroże Wielkie. Opieka nocna i świąteczna obowiązuje od godz. 18.00 do 08.00 oraz w weekendy i święta.

W ten sposób ponad 100 tysięcy mieszkańców Legnicy i okolicznych gmin będzie miało zapewnioną całodobową opiekę w ramach podstawowej opieki zdrowotnej. Szpitalne dyżury uzupełnią bowiem dzienne świadczenia poszczególnych przychodni lekarskich.
ZB