images/stories/kowalik3.jpgKomisja Kapituły i Statutu Rady Miasta Legnicy rekomendowała Wojciech Kowalika, ordynatora oddziału neonatologicznego naszego szpitala, do tegorocznej Nagrody Miasta Legnica. Oprócz tego kapituła rekomendowała doktora Jarosław Czeszejko – Sochackiego, lekarza – pediatrę do odznaki „Zasłużony dla Legnicy”. Wniosek w sprawie Wojciecha Kowalika złożyła szpitalna Fundacja „Otwarte serce” oraz grupa ponad 450 osób – m.in. pracowników szpitala i kibiców „Miedzi”. Wojciech Kowalik jest nie tylko twórcą legnickiej neonatologii, ale też zagorzałym kibicem, działaczem sportowym i lekarzem popularnej „miedzianki”.
Z kolei dr Jarosław Czeszejko – Sochacki to pediatra z wieloletnim stażem, były ordynator oddziału pediatrycznego naszego szpitala. W stanie wojennym organizował akcję transportu darów – głównie lekarstw sprzętu medycznego do Legnicy. Specjalista alergolog, wychował wiele pokoleń pediatrów.
Ostateczna decyzja w sprawie przyznania nagrody, odznaczeń oraz przyznania zaszczytnego tytułu Honorowego Obywatela Legnicy należy do Rady Miasta. Posiedzenie w tej sprawie odbędzie się prawdopodobnie jeszcze w marcu.
ZB