Kilkanaście prac plastycznych dzieci leczonych w naszej placówce to plon konkursu „Szpital w Unii Europejskiej oczami małego pacjenta”. Organizatorem akcji jest ministerstwo zdrowia i unijny program Infrastruktura i Środowisko. Pacjenci oddziałów dziecięcego i chirurgii dziecięcej malowali i rysowali swoje prace przez ostatnie trzy miesiące. Byli podzieleni na trzy kategorie wiekowe: do siedmiu lat, od ośmiu do dwunastu i od trzynastego do szesnastego roku życia. Dominującym motywem było szpitalne wyposażenie, nie zabrakło artystycznych wizji przebudowywanego właśnie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, a zwłaszcza lądowiska dla helikopterów.
Wszystkie prace trafiły już do ministerstwa zdrowia, gdzie do 20 maja komisja konkursowa oceni dzieła małych pacjentów. Na zwycięzców czekają cenne nagrody – laptopy, odtwarzacze multimedialne i programy edukacyjne oraz gry i zabawki edukacyjne. Wszystkim uczestnikom, pacjentom naszego szpitala życzymy sukcesu w konkursie.
Na zdjęciu obok praca najmłodszego uczestnika – siedmioletniego Kuby. Wszystkie prace można obejrzeć w naszej galerii zdjęć.
ZB