Nadal trwa nasza akcja zbierania pluszaków dla najmłodszych pacjentów szpitala. Dotychczasowe zapasy zabawek szybko się wyczerpują. Mimo że dotąd nie zabrakło ludzi dobrej woli, którzy obdarowali szpital maskotkami. Ostatnio pięć worków z maskotkami trafiło do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Przynieśli je studenci Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, z koła naukowego wydziału gospodarki regionalnej i turystyki w Jeleniej Górze. Pluszaki rozdaliśmy małym pacjentom, którzy byli opatrywani na tym oddziale. Psychologowie są zgodni, że zabawki łagodzą ból i cierpienie dzieci oraz lęk przed nieznanym otoczeniem. W ten sposób pacjenci szybciej dochodzą do zdrowia.
- Dowiedzieliśmy się o szpitalnej akcji zbierania zabawek od Karoliny Król, która studiuje medycynę i jest wolontariuszką właśnie na tym oddziale – mówi Paula Kupka, prezeska koła naukowego.
- Nasze koleżanki i koledzy szybko odpowiedzieli na apel i przynieśli nam całe góry zabawek – powiedział Dominik Śpiewak, członek koła naukowego.
Chętni do przekazania pluszaków mogą skontaktować się w tej sprawie z panią Edytą Mikołajek, pielęgniarką oddziałową SOR – u, telefon 76 – 72 - 11 – 802.
ZB