Drukuj
Odsłony: 3185

Wymęczona, ale spokojna, lekko uśmiechnięta – Kinga Resiak, uczennica II Liceum Ogólnokształcącego w Lubinie właśnie zdaje maturę w legnickim szpitalu. Nagła choroba przeszkodziła maturzystce zdawać egzamin dojrzałości razem z koleżankami i kolegami. Jest to drugie tego typu maturalne przedsięwzięcie w historii legnickiego szpitala.

Kinga Resiak jest wyczerpana leczniczą terapią, ale postanowiła nie poddawać się i przystąpić do egzaminu maturalnego. Dziś rano pisała maturę z języka angielskiego na podstawowym poziomie. - Napisałam tak, na ile było mnie w tej chwili stać – przyznaje szczerze - myślę, że będzie dobrze.  Przed chwilą, o godz. 14.00, maturzystka przystąpiła do egzaminu z języka angielskiego na rozszerzonym poziomie. Trzyosobowa komisja nauczycieli, bardziej przejęta sytuacją od maturzystki, czuwa nad przebiegiem egzaminu. Kindze, w niewielkiej sali szpitalnego oddziału, towarzyszą rodzice; również przejęci, trzymają kciuki. Złam pióro Kinga!

Jest to najprawdopodobniej druga matura zdawana w legnickim szpitalu. 10 lat temu egzamin maturalny zdawał tu młody pacjent.

MAM