Długie kolejki ustawiały się do wszystkich punktów badań prowadzonych przez pracowników naszego szpitala podczas festynu parafialnego na osiedlu Piekary C. Zainteresowanie przeszło najśmielsze oczekiwania organizatorów. 

Podczas akcji profilaktycznej wykonano blisko 300 badań poziomu glukozy, przeprowadzono 380 testów na wirusa HCV - typu C, 200 badań PSA i TSH, a także 100 pomiarów ciśnienia. Pieniądze ze zbiórki prowadzonej przez wolontariuszy w ramach akcji "Żonkil" na potrzeby Oddziału  Medycyny Paliatywnej będą dopiero podliczane. Ponadto podczas akcji Regionalnego Centrum Krwiodawstwa zarejestrowano 41 dawców krwi, pobrano ją od 32 osób  dzięki czemu pozyskano 14,5 l krwi - to więcej niż przed rokiem. 

 Akcja profilaktyczno - edukacyjna prowadzona przez szpital spotkała się z dużym zapotrzebowaniem ze strony mieszkańców Legnicy. Z badań korzystali mieszkańcy w różnym wieku.

- To bardzo dobry pomysł - mówi pani Joanna z Piekar C. - Na co dzień nie mamy czasu, aby rejestrować się, iść do lekarza po skierowanie na badanie, tracić cały jeden dzień z pracy, a potem jeszcze co najmniej pół kolejnego dnia na badanie w laboratorium.  A na płatne nas nie stać. Skorzystałam z badań na tarczycę, a mąż z PSA. Bardzo się cieszę.

Akcji sprzyjała ładna pogoda oraz festyn parafialny z muzyką, dmuchańcami i pokazami policyjnymi.

 Kolejka na badanie pod kątem wirusa HCV - typu C.

 

Kolejka do badań krwi - PSA i TSH

 

Część grupy wolontariuszy. 

 

 Wiktoria, Jula i Milena podczas kwesty.

 

 

Więcej zdjęć w naszej GALERII...