Drukuj
Odsłony: 620

Blisko pół miliona złotych - to wartość umowy na dofinansowanie zakupu sprzętu dla Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, którą dyrektor szpitala Krystyna Barcik podpisała z wiceministrem zdrowia Zbigniewem Królem. Parafowanie umowy odbyło się podczas uroczystej gali szpitala połączonej z uroczystymi obchodami z okazji jubileuszu 20-lecia oddziału chirurgii dziecięcej.

- Pieniądze zostaną przeznaczone na zakup sprzętu medycznego dla Szpitalnego Oddziału Ratunkowego na zakup sprzętu medycznego dla ratowania zdrowia i życia dzieci. Będą to m.in. nowoczesny ultrasonograf i kardiomonitory, czyli urządzenia do tak zwanej szybkiej ścieżki diagnostycznej – wyjaśnia Krystyna Barcik, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy.

- W całej Polsce zostało wybranych 90 wniosków i cieszę się, że również wniosek legnickiego szpitala został pozytywnie rozpatrzony i zaakceptowany - powiedział wiceminister Zbigniew Król. Środki te trzeba zgodnie z harmonogramem wykorzystać do końca roku.

Umowę licząca ok. 100 stron podpisano w rekordowym czasie, albowiem dokonano tego drogą elektroniczną przez tablet. 

W drugiej części uroczystej gali dr Rafał Pilch przedstawił prezentację związaną z 20-leciem oddziału chirurgii dziecięcej. Po niej wręczono wyróżnienia pracownikom oddziału, a także osobom i instytucjom z nim współpracującym. 

Gala była również doskonałą okazją do podsumowania działań szpitala w ciągu ostatniego roku, a zarazem wyróżnienia i nagrodzenia kadry placówki: pielęgniarek, lekarzy oraz pracowników technicznych i administracyjnych.

Na ręce dyrektor Krystyny Barcik życzenia od Zarządu Województwa Dolnośląskiego dla wszystkich pracowników złożył Tadeusz Samborski.

 

 

 

Galeria zdjęć z uroczystości - portal e-legnickie.pl ....

Galeria zdjęć z uroczystości - portal lca.pl ...