Trwają ostatnie prace przed otwarciem nowego Oddziału Rehabilitacji Kardiologicznej w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Legnicy. W wyremontowanych pomieszczeniach układane już są nowe materace, kołdry i poduszki dla pacjentów.

Oddział Rehabilitacji Kardiologicznej będzie docelowo dysponował 28 łóżkami. Mogą z niego   korzystać osoby po zawałach serca. Oddział poszerza ofertę usług medycznych naszej placówki w bardzo istotnym zakresie dla pacjentów.

Do tej pory pacjenci po zawale serca wypisywani z Oddziału Kardiologicznego byli odsyłani do odległych placówek niepowiązanych bezpośrednio z Oddziałem Kardiologicznym, w którym rozpoczęto leczenie zawału, teraz trafią na nowo otwarty Oddział Rehabilitacji Kardiologicznej w legnickim szpitalu, gdzie rozpoczęto proces leczenia ich choroby.

Tu pod nadzorem kardiologów z doświadczeniem w kardiologii inwazyjnej będą poddawani rehabilitacji, a bezpośredni kontakt z Oddziałem Kardiologii oraz bliskość Pracowni Hemodynamiki w istotny sposób poprawi jej bezpieczeństwo. Stan chorych będzie na bieżąco monitorowany, a prowadzona terapia modyfikowana pod kątem powrotu sprawności funkcji serca.

Dostawa nowych kołder na szpitalne łóżka.

Oddział po remoncie

Oddział w trakcie prac remontowych.

Salka gimnastyczna.

Prace przy salce gimnastycznej - sierpień 2018

Sale są już gotowe na przyjęcie pierwszych pacjentów.