Pani Beata Maćkowiak, lekarz kierujący Oddziałem Anestezjologii i Intensywnej Terapii, otrzymała Amicus Librorum - odznaczenie nadawane przez Legnicką Bibliotekę Publiczną zasłużonym i aktywnie działającym na rzecz biblioteki czytelnikom.

Wniosek o jego przyznanie zgłosiła Anna Pulchny, bibliotekarka z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy. Jak napisała w słowie motywacyjnym: pani doktor nie tylko ratuje życie pacjentów, ale również reanimuje księgozbiór szpitalny, przekazując do szpitalnej biblioteki niezwykle cenne nowości wydawnicze.

Odznaczenie zostało wręczone na spotkaniu z pisarką, Joanną M. Chmielewską, w siedzibie biblioteki na ul. Piastowskiej.

Pani Beacie Maćkowiak gratulujemy wyróżnienia i dziękujemy z wzbogacanie szpitalnych zasobów bibliotecznych!

Panie: Anna Pulchny i Beata Maćkowiak

Pani doktor w rozmowie z pisarką Joanną M. Chmielewską.

Tekst i fot: Hanna Szurczak